Проект BG05SFPR001-3.001-0001 „Модернизиране на професионалното образование и обучение“

Участие на ученици от ПГ по земеделие в проект BG 05SFPR001-3.001-0001 „Модернизиране на професионалното образование и обучение“, финансиран по Програма „Образование“ 2021-2027.

15 момчета се включиха в Дейност 8 – „Ученически практики“, като започнаха обучение в реална работна среда в две фирми в град Търговище, с продължителност от 240 часа, под ръководството на преподавателя по професионална подготовка инж. Ниязи Мехмедов.

Сключени са договорни споразумения с фирмите „Юлия Прес“ ЕООД и „Диагностичен център Василев Авто Сервиз Груп“ ЕООД, според които под наставничеството на трима специалисти учениците ще имат възможност да овладеят практически умения по професията „Техник на селскостопанска техника“.

29 ноември 2024 година

В изпълнение на дейност 4.2.“Обучение на ученици в друга физическа среда“, по проект BG05SFPR001-3.001-0001 „Модернизиране на професионалното образование и обучение“, ученици от 12 клас в ПГ по земеделие, заедно със своя преподавател инж. Стела Томова, посетиха фирма „ZLATEKS“ в гр. Разград. Сърдечни благодарности към търговския представител Деян Добрев, който запозна учениците със съвременните тенденции в развитието на земеделската техника. Учениците научиха за предимството на Vario- трансмисията и имаха възможност лично да се убедят в лекотата и удобството на управление на трактор с 300 конски сили и Vario-трансмисия. Благодарим и за поканата за Деня на отворените врати на фирма „ZLATEKS“, за рекламните материали и брошури.

 27 ноември 2024г

Посещение на Регионален исторически музей в град Търговище от ученици от 9.б клас по проект BG05SFPR001-3.001-0001-C01 „Модернизиране на професионалното образование и обучение“ по Дейност 4.2. Обучения на ученици в друга физическа среда, под ръководството на преподавателя по икономика Радостина Димитрова.

Днес ученици, обучавани по професия „Спедитор-логистик“, проведоха учебен час по „Икономика на предприятието“ с лектор Николай Ставрев, който поднесе в интересна презентация информация за стопанското развитие на град Търговище от 18., 19. и 20. век, свързано основно с провеждането на традиционния за града пазар, от който произлиза и старото наименование на града – Ески Джумая.

Учениците бяха впечатлени от мащаба на провежданата в годините търговска дейност в родния град, и от значението на Търговище в стокообмена на три континента.

Специални благодарности на екипа на Регионален исторически музей град Търговище, с пожелания за нови срещи и контакти с нашето училище.