Последни публикации

В ОУ „Георги Бенковски“ – с. Рибарица бе открит STEM кабинет

На 29 май в ОУ „Георги Бенковски“ – с. Рибарица отвори врати нов STEM кабинет. Сред присъстващите на събитието бяха – председателят на ОбС-Тетевен – Мария Стойчева, кметът на с. Рибарица Пенка Ганева, главен експерт „Образование“ – Петя Вълова, родители и др.
Това е значимо събитие за нашето училище и за цялата местна общност, защото поставя началото на едно и ново и модерно образователно пространство, в което знанието, науката и технологиите ще вдъхновяват нашите ученици да учат, изследват и създават, каза директорът на училището – Таня Кръстева, в своето слово към присъстващите.
STEM кабинетът е оборудван в направлението „Природни науки “ и „Зелени технологии и устойчиво развитие“. Той разполага с електронен микроскоп, четири микроскопа, два телескопа, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика. На разположение са и няколко вида конструктори за получаване на соларна енергия, уреди за изследване на почва, нагледни макети, микроскопски препарати и др.
STEM кабинетът е по проект „Училищна СТЕМ среда“ и се финансира от Плана за възстановяване и устойчивост /ПВУ/
  1. Училищен план-прием за учебната 2026-2027 година Вашият коментар
  2. Училищен план-прием за 1 и 5 клас за учебната 2025-2026 година Вашият коментар
  3. Резултати от общински кръг на олимпиада по математика,проведен на 05.12.2024 г. Вашият коментар
  4. Училищен план -прием за 1 и 5 клас на учебната 2024-2025 година Вашият коментар
  5. План-прием за учебната 2023-2024 година Вашият коментар
  6. План-прием за учебната 2021-2022 година Вашият коментар
  7. Обявление за набиране на предложения за доставка по Схеми“Училищен плод“ и „Училищно мляко“ Вашият коментар
  8. Зимна приказка! Вашият коментар