История

Начално училище     Първи сведения за създаване на училище в село Михалич датират от 1872 год. То се помещавало в одаята на дядо Димо Керчев и първи учител бил даскал Янчо от Върбица, Преславско. На следващата година той бил сменен от даскал Кузман Шиваров също от село Върбица, който бил същевременно и терзия.

Училище на 120 години – презентация

Начално училище „Васил Левски“ е основано през 1894 година. Училищната сграда е строена на два етапа. Първият през 1911 г.  с три класни стаи и една канцелария. През 1936 г. към сградата са пристроени още 4 класни стаи и от 1939 г. училището става основно.

През 1966 год. започва стоежа на новата сграда заедно с физкултурния салон и кабинета по трудово обучение. Тогава директор е бил Иван Петков.

През 1972 /1973 год. е изградена спортната площадка и двора на училището в сегашния му вид и оттогава училището премина на полуинтернатно обучение.

       Днес училището разполага с 11 класни стаи, дирекция, учителска стая, компютърен кабинет, физкултурен салон, столова и библиотека.

Последни публикации

Лекция на прокурор от Районна прокуратура – Варна

На 26.04.2024 г. прокурор Жасмина Колева от Териториално отделение – Девня при РП Варна, гостува в ОбУ „Васил Левски“ като изнесе лекция пред ученици от 7 до 10 клас по темите:

  • „Детското насилие (агресията в училище). Наказателна отговорност на непълнолетните. Хулигански прояви на непълнолетните лица и последици. Възпитателни мерки за деца при противообществени прояви, начини и места за прилагането им.“
  • „Наркотиците – лесният начин да изгубим свободата си. Превенция срущу употребата на наркотични вещества. Престъпления, извършени от наркозависими лица.“

Учениците слушаха с внимание темите и активно участваха в дискусията по време на лекцията. Прокурор Колева представи информация за Съдебната система в България и действащия Наказателен кодекс на достъпен език за учениците. Тя запозна учениците с видовете мерки за възпитателно въздействие на противообществените прояви на малолетните и непълнолетните. Подчерта, че е необходимо да бъдат бдителни при публикуване на снимки в социални мрежи, за да не станат жертва на недоброжелателни лица, както и напомни къде да обадят при случай на домашно насилие или кибертормоз.

Беседа бе интересна и полезна за учениците, съдейства за повишаване на правната им грамотност и култура. Всички достигнаха до извода, че за да станат пълноценни участници в социалния живот, младите хора трябва да спазват законите и правилата в обществото, в което живеят.

  1. „Силата на прошката“ – публична изява на клубове по проект „Аз, ти и ние – единни и толерантни“ Вашият коментар
  2. СЕДМИЦА НА ЧЕТЕНЕТО 22-26 април 2024 г. Вашият коментар
  3. 22 април – Ден на земята Вашият коментар
  4. Инициатива „Капачки за бъдеще“ Вашият коментар
  5. Среща на учители роми по повод 8 април в Народното събрание Вашият коментар
  6. „Талант, мечти, вяра“ – празнична програма за международния ден на ромите Вашият коментар
  7. Кампанията „Безопасно на пътя с електрически скутер“ Вашият коментар
  8. Участие в национални конкурси за детска рисунка Вашият коментар
  9. Честит 8 март! Вашият коментар