С поклонение и поднасяне на венец пред паметника на знаменосеца на Ботевата чета Никола Симов – Куруто , ПГ по земеделие отбеляза 2 юни, Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България.
С пожелания за успешен старт в живота, изпратихме учениците от 12.а и 12.б клас, випуск 2023 година. С много цветно настроение и приповдигнат дух премина празничната програма. Ученици от двата завършващи класа изказаха благодарствени обръщения към директора, инж. Стела Томова, към своите класни ръководители – Айтен Исмаилова и Радостина Димитрова и към всички свои преподаватели. Татяна Иванова, представител на“Мебел Стил“- един от нашите партньори в дуалното обучение, традиционно връчи на отличника на випуска с най-висок успех – Дейвит Ангелов от 12.б клас, награда ръчен часовник. Тримата отличници на випуска Дейвит, Даян и Ахмед бяха отличени с награда от гимназията , а грамоти за персонални заслуги в училищния живот , получиха всички зрелостници. Целият екип на ПГ по земеделие пожелава успех на всички зрелостници!
В изпълнение на проект по НП „Заедно в изкуствата и в спорта” на МОН, наши ученици от групата по танцово изкуство имаха творческа изява, организирана от РУО Търговище. Събитието се проведе в I СУ ”Св. Седмочисленици”. Поздравления за ръководителя на нашата танцовата група г-жа Моника Димова, за подготовката на участниците в хумористичната танцова постановка „Клюкарки”. С много хъс и вълнение на сцената излязоха Сидика Тодорова, Вивиан Станчева и Памела Русева от 8 клас, Антоанета Йорданова, Христина Радева, Христина Цонкова и Себастиана Стоянова от 9 клас, Вилиян Михайлов, Денис Кирилов и Тонислав Кръстев от 10 клас. Грамота за участие получиха всички танцови групи, включили се в проекта.
В изпълнение на кампанията за насърчаване на детското четене „Походът на книгите”, организирана от Асоциация „Българска книга”, осъществихме инициативата „Известните българи четат на деца”. В гимназията ни гостува писателката Антония Симеонова Атанасова, автор на романи, пътеписи и други. Тя прочете на нашите ученици откъси от своите произведения, а те я слушаха с голям интерес. „Споделям снимки от днешната ми среща с ученици от ПГЗ в Търговище, на която четох мои разкази. Децата задаваха въпроси, получаваха отговор и ме изпратиха с цветя и пожелание отново да им гостувам. Приятно впечатлена, с радост подарих свои книги на библиотеката в училището. И отправям един призив към вас, творци на българското слово – срещайте се очи в очи с ученици, четете им и разкривайте силата и красотата на книгите…Децата ви очакват!” Този текст е споделила госпожа Антония Атанасова в Русенската група на Съюза на свободните писатели. Сърдечни благодарности на Антония Атанасова, че прие да бъде наш гост! Пожелаваме си още много срещи с нея.
По проект „Интеркултурна академия за гражданско участие и толерантност“, с любезното участие на госпожа Силвия Станчева – регионален координатор на Център Амалипе, в гимназията се проведе обучение по метода „Връстници обучават връстници“ на тема „Гражданско участие, организиране на кампании и доброволчество“. Обучител по метода „Връстници обучават връстници“ бе Дисан Хасанов от 11 клас. Той е едно активно и пълно с лидерски качества момче. Обучаван е от Център Амалипе през последните две Лидерски академии. Не се притеснява да застава и говори пред публика и участва активно във всяка дейност на Център Амалипе. Поздравления за Дисан за изнесеното обучение и пожелания за още бъдещи успехи!
Великденско настроение от пъстри цветове и две ръце! Обхванати от пролетно и предпразнично настроение , ученици и учители осъществихме идеята за великденската украса в училищния двор. В духа на предстоящия празник всичко започна с изработването на кошницата, яйцата, оцветяването и лакирането им. В часовете по металообработване, учениците изработиха фигурка на великденско зайче от мрежа и тел, а в часовете по растениевъдство се създаде топиар от иглолистно дръвче. Посадихме и многогодишни цъфтящи растения за още по-цветно настроение.
В Деня на отворените врати в ПГ по земеделие, с изнесен бинарен урок посрещнахме седмокласниците от ОУ „Христо Ботев“, с. Вардун и от ОУ „Георги Стойков Раковски“, с. Голямо Ново. Учениците от 9 б. клас представиха в презентации и кратки видео филми информацията от проведеното проучване в „Тракия Глас България“ ЕАД, относно прилаганите технологични решения за опазване на природната среда и производство чрез зелена енергия. Събитието беше уважено и от родителите на нашите ученици. Гостите разгледаха учебните кабинети по теория и практика на професиите, по които се извършва обучение в училище. Особен интерес предизвикаха земеделските машини и учебния автомобил, чрез които нашите възпитаници получават безплатно обучение за категориите: В, Ткт, Твк и Твк-З.