На 12 октомври 2012 година в Общински театър "Невена Коканова" тържествено бе отбелязана 85- годишнината от създаването на ПГ "Акад. С. П. Корольов" и 105- годишнината от рождението на акад. Сергей П. Корольов.

Слово по случай двойния юбилей прочете директорът на училището инж. Елена Костадинова.

В тържеството взеха участие много настоящи и бивши ученици. В продължение на 2 часа те забавляваха многобройната публика с техните изпълнение.

1

Нашите победители

I-во място по футбол на Общинско първенство, във възрастова група 8-10 клас. На полуфинала срещу СОУ " Паисий Хилендарски" с победа 8:0, а на финала срещу гимназия "Христо Ботев" – победа 3:1. При това в края на първото полувреме, нашият отбор остана с 10 състезатели.

Нашите ученици завоюваха трето място в състезанието "Най- добър млад автомонтьор и водач на МПС"

IMG_4147 OLYMPUS DIGITAL CAMERA На 22 и 23 март 2013 година се проведе регионален кръг на състезанието "Най- добър млад автомонтьор и водач на МПС". В него взеха участие 40 гимназисти от професионални гимназии от София, Благоевград, Перник, Радомир, Разлог, Петрич и Дупница. На първо място при отборите се класираха учениците от ПГТЕ "Хенри Форд" (София), на второ място- от ПГ ПСТТ- София, на трето място– от ПГ "Акад. С. П. Корольов" (Дупница).

Индивидуалната класация за най-добър водач на МПС оглави Илиян Рошков от Професионална гимназия по транспорт и енергетика ”Хенри Форд”, на второ място е Теодор Младенов – ПГПСТТ (София), а на трето – Александър Анев от столичната Професионална гимназия по транспорт ”Макгахан”. Индивидуалното състезание за най-добър млад автомонтьор спечели Владимир Чакъров от Професионалната гимназия по транспорт в Радомир. Второто място зае Иван Македонски от ПГТ ”Макгахан” – София, а трето – Александър Лазаров ПГТЕ ”Хенри Форд” – София.

Победителите бяха наградени с купи и грамоти от госпожа Р. Новакова (началник РИО- Кюстендил).