Какъв е резултатът?

Хранителна пирамида, изградена въз основа на непрекъсната тренировка и контрол върху килограмите. Следващият етап набляга на пълнозърнести храни, въглехидрати с високо съдържание на фибри и здравословни мазнини, като например растителни масла – от авокадо и ядки. Препоръчва се приемът на повече плодове и зеленчуци, умерено количество ядки и бобови култури като включим рибата, пилешкото pecheno pile s orizмесо и яйцата. На върха на пирамида се намират храни, които трябва да приемаме много внимателно, като червено месо, масло, рафинирано нишесте и захар.

Проектът на Уилет е на челно място при едни от най-новите направени изследвания. Като част от мащабно проучване, свързано със здравето, което е започнало още през 1976 година и продължава и до днес, екипът на Уилет, работещ в Харвард, е проследил хранителните навици на близо 140 хиляди души. Използвайки собствената точкова система на Министерството на земеде3лието, наречена „Индекс на здравословното хранене”, екипът на Уилет е отбелязал доколко точно диетата на всеки участник следва препоръките им. След това изследователите създали подобна точкова система, за да измерят колко добре всеки участник следи препоръките на собствената му хранителната пирамида.

През декември 2002 година екипът на Уилет доказва, че хора, които спазват новите препоръки относно храненето, значително са понижили риска от хронични заболявания в сравнение с тези, които спазват препоръките на Министерството. Жените, които се придържат главно към тази хранителна пирамида, боледуват с 14% по-малко, отколкото тези, които не спазват никакъв режим. Хората, които спазват диетата на Уилет, са показали по-добри резултати – 28% по-малко страдащи от сърдечно-съдови заболявания, за разлика от тези, които се хранят разнообразно.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *