Най-бързи

5. McLaren F1

Макларън Ф1 е суперавтомобил проект
иран и произведен от McLaren Automotive по идея на Гордън Мъри. На 31 март 1998 г. колата поставя рекорд за най – бърз сериен автомобил, достигайMcLaren-F1ки391км/ч (243 мили/ч.), рекорд който държи до 2005 г. Днес McLaren F1 все още държи рекорда за най-бърз сериен автомобил с атмосферен двигател.В колата са внедрени множество иновативни идеи и технологии. Тя е по-лека и има по-добра аеродинамика от много от много модерни спортни коли. Едно от нетрадиционните конструкторски решения е колата да бъде с 3 седалки, една повече от останалите спортни автомобили. Шофьорската седалка се намира в средата и е изнесена напред от двете седалки за пътниците. Това е първият сериен автомобил, чието шаси е изградено от карбонов монокок.

4. Saleen S7 Twin Turbo competition

Saleen S7 е американски ръчно изработен, с висока производителност суперавтомобил проектирана и строена в Обединеното кралство от Automotive и Motorsport инженерингова компания Рей Малок Ltd. [4] от името на Saleen Inc., разработен съвместно от Стив Saleen за първоначалната концепция и посока, Hidden Creek Industries за ресурси и първоначалното финансиране, Фил Франк за дизайна на каросерията и интериора CAD и развитието, [5], че е първата изцяло частна кола, произведена от Saleen и стана първият сериен суперавтомобил със средноразположен двигател на Америка. Най-S7 дебютира на 19 август 2000 г. по време на историческите раси Monterey. Изцяло алуминиеви

2005 Saleen S7 Twin Turbo; top car design rating and specifications

2005 Saleen S7 Twin Turbo; top car design rating and specifications

ят 427 е скучно-и-погали производно на 351 Windsor малък блок на Ford с Кливланд стил наклонен клапанни глави, които не се основават на FE голям блок. Той се оказа изключително податлива на обработка и гъвкава за такава висока изходна единица-550 к.с. при 6400 оборота в минута. [6] През 2005 г. S7, натрупан по-мощен битурбо агрегат, който увеличава мощността на двигателя до 750 к.с. (559 кВт) и на върха скорост 248 mph (399 km / h).

3. Koenigsegg Agera R

Когато става дума за хиперавтомобили, първото за което се сещаме е Bugatti Veyron. С неговите над 1000кс. той определено е един от най-мощните и бързи серийни автомобили, които някога са произвеждани. На небосвода на супермощните автомобили обаче има една марка, чийто произведения надминават дори понятието хиперкар. Става въпрос за шведският автомобилен производител Koenigsegg, който от няколко години застрашава сериозно превъзходството на Bugatti при спортните машини.Макар външно новата Agera R да не се различава съществено от предишния модел, то по въпроса за двигателя положението е съвсем различно. Шведските инженери са преработили на6920750-koenigsegg-agera-rпълно 5.0-литровия V8 би-турбо мотор. Това е първият двигател използващ цилиндрови втулки с нано-повърхност, което намалява в голяма степен износването на агрегата. В допълнение с основно оптимизираната електроника на Koenigsegg Agera R, мощността на автомобила е нараснала до 1140кс. (с 25кс. повече от сегашни
я модел), а ограничителя на оборотите е вдигнат от 7250 на 7500об/мин.Като резултат от оптимизацията, новата Agera R е със значително подобрени динамични характеристики. От 0 до 300км/ч. автомобила ускорява за 14.53сек, а спирането от 300 до 0км/ч. става за едва 6.66сек!Максималната скорост на новия Koenigsegg Agera R е около 440км/ч.!

2. SSC Ultimate Aero TT

SSC Аеро  е суперавтомобил, произвеждан от американската компания Шелби Супер Карс. От 13 септември 2007 г. до 3 юли 2010 г. версията Aero TT е най-бързият сериен автомобил в света, развивайки почти 412 км/ч, задминавайки лидера тогава Бугати Veyron с около 5 км/ч.[1] Дизайнът на колата отнема седем години на Джеръд Шелби, собственик на SSC. Този човек няма роднинска връзка с Каръл Шелби, легендарен автомобилен състезател и конструктор, който създава най-мощните спортни модели на Форд Мустанг.Използваните на много местав колата въглеродни влакна и титан допринасят за ниското тегло на автомобила. SSC Аеро ssc-ultimate-aero-ii-6_600x0wтежи 1233 кг. Централно разположеният двигател на автомобила е бензинов, 6.2 литров, V-образен с осем цилиндъра и турбокомпресор. Мощността е 782 к.с. Тестове във аеродинамичен тунел показват, че при идеални настройки на предавателните числа Аеро може да развие скорост от 386 км/ч. Скоростната кутия е шестстепенна механична, а задвижването е задно. Автомобилът ускорява от 0 до 100 км/ч за 2,94 секунди. Сред екстрите са навигационна система, аудио/видео система с 10 висикоговорителя, 7,5 инчов монитор, камера за обратно виждане и др. Цената е около 239 000 щ.д.

1. Bugatti 16/4 Veyron Super Sport

От фирмата я представиха в неделя, като доказаха, че това е най-бързата, най-леката, и най-мощна серия от суперавтомобила, произвеждана досега. Veyron 16.4 Super Sport е с каросерия изцяло изработена от карбон, турбодвигателят е с 16 цилиндъра и предлага мощност от 1 200 к.с, което е със 199 к.с. повече от стандартния модел.През отминалия уикенд от Bugatti показаха новата серия Super Sport на изпитателната писта на VW Group, Ehra-Lessien, в близост до Волфсбург. „В присъствието на хора от Немската агенция за техническа инспекция на автомобилите (TÜV), както и пред представители на Книгата на рекордите Гинес, Super Sport успя да постигне максимална скорост от 434.211 km/h” се казва в официално съобщение на фирмата до медиите.Пилотът на автомобила, Pierre Henri Raphanel, отчита максBugatti-Veyron-Super-Sportимална скорост от 427, 933 km/h при движение по пистата от юг на север и 434, 211 km/h при движение от север на юг. Заради безопасността на водача, при серийната версия максималната скорост ще бъде ограничена до 415 км/час. Да напомним, че стандартният Veyron има максимална скорост от 407 km/h. Какви са промените при Veyron 16.4 Super Sport, позволяващи му постигането на подобни екстремни скорости? Експертите от Bugatti са започнали с модернизиране на двигателя с 16 цилиндъра и работен обем 8.0 литра. Обновени са четирите турбини, като са удължени, добавен е нов и по-голям интеркулър. Така мощността е достигнала 1200 к.с., а максималния въртящ момент вече е 1500Nm (при стандартния модел 1250 Nm). От фирмата не публикуват данни за ускорението от място до 100 км/час, но се очаква то да е малко по-добро от това постигано от стандартния Veyron 16.4 – 2.2 секунди.Променено изцяло е окачването, като са добавени нови пружини и стабилизатори, както и изцяло нови шокови абсорбери. От Bugat7431829540_bc8cf9811c_bti твърдят, че това помага Super Sport да може да поеме натоварване от 1.4 G (при стандартния Veyron тази стойност е 1.25 G).Super Sport има каросерия направена изцяло от карбон и фибростъкло, което позволява тази версия да е по-лека от оригиналната. Оцветеният черно и оранжево Super Sport предлага редица промени в екстериора. На покрива се виждат две тръби във формата на фунии, отвеждащи въздуха до двигателя, отворите за въздух в пред
ната част са уголемени и удължени, променено е отделението за двигателя. Различна е и задната броня, в която е интегриран двоен дифузьор, а накрайниците на ауспуха са разположени по средата.Super Sport е също и с променен интериор. Официалното представяне пред широка публика на новата серия на Bugatti Veyron ще стане в средата на август, в Калифорния на Pebble Beach Concours.