|
|
Мечта от горски плодове и шоколад! Деликатните тарталети са пълни с горски плодове и покрити с лек шоколадов крем.
За тарталетите:
| 100 г брашно |
| 1 супена лъжица какао |
| 50 г пудра захар |
| 50 г сирене Крема, меко |
| 50 г краве масло, полуразтопено |
| 500 г микс горски плодове (малини, къпини, боровинки) |
| 3 супени лъжици портокалов ликьор |
| 2 супени лъжици ванилова захар |
За шоколадовия крем
| 125 мл прясно мляко |
| 125 мл сметана |
| 100 г MILKA EXTRA COCOA |
| 2 яйца |
| 20 г шоколадов пудинг на прах |
| Щипка сол |
| 50 г захар |
Приготвяне
- Смесете брашното, какаото, сиренето Крема и кравето масло и месете до получаване на меко тесто. Покрийте го с фолио и сложете в хладилника за час.
- Измийте горските плодове. Добавете към тях ликьор и захар и оставете да престоят.
- Загрейте предварително фурната на 200 градуса. Поставете тестото на набрашнена повърхност, разточете го и го нарежете на малки кръгчета с диаметър 10 см. Поставете кръгчетата в намазана с краве масло и леко набрашнена тава. Печете във фурна за 12-14 мин.
- Отделете жълтъците от белтъците. Начупете шоколада. Смесете жълтъците, млякото и пудинга. Загрейте леко сметаната и я излейте в млечната смес. Оставете на котлона за 30 секунди, разбърквайки през това време. Излейте сместта в съд, добавете шоколада и оставете да се разтопи.
- Сложете щипка сол на белтъците и разбийте, добавяйки през това време захарта. Добавете белтъците към крема и внимателно разбъркайте.
- Разпределете горските плодове в тарталетите и ги покрийте с крема. Печете от 30 секунди до 1 минута. Поръсете с пудра захар по желание и сервирайте топли.
Порции:
6-8 малки тарталети
Време за приготвяне:
40 минути + около 12-14 минути във фурната
Трудност:
![]()
Съвет:
Поръсете със захар по желание и сервирайте топли.






